תזונה טבעית לכלבים

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בכל רחבי העולם עוברים לתזונה טבעית, אשר אינה כוללת חומרים משמרים ורכיבים מעובדים ותעשייתיים. הטרנד הזה הולך וצובר תאוצה גם בקרב בעלי חיות מחמד, בעיקר בעלי כלבים, המעדיפים לעבור לאוכל טבעי לכלבים.

 

מהו מזון טבעי לכלבים?

מדובר במזונות שונים, אשר מדמים את תזונתו של הכלב לפני שהחל את הליך ההתבייתות שלו לפני שנים רבות. אנו יודעים שקשה לכם לדמיין את היצור הפרוותי והמפונק שלכם חי בטבע בתנאים קשים, אבל לפני שנים רבות, כלבים היו ניזונים מטרפים שמצאו בטבע. זהו למעשה מזון טרי לכלבים העשוי מסוגים שונים של בשר, איברים פנימיים, ירקות, פירות, עצמות, עשבים ומעט דגנים.

לרוב מזון טבעי יגיע קפוא וניתן לרכוש אותו בחנויות החיות השונות. כיום קיימות פורמולות מעולות בשוק, המכילות את כלל הויטמינים והמינרלים שלהם הכלב זקוק. שימו לב – אל תתפתו לרכוש מזונות זולים אשר אינם עומדים בתקנים של משרד החקלאות הישראלי. אנו מניחים שבריאותו של הכלב שלכם חשובה לכם, לכן הקפידו לרכוש עבורו מזון איכותי שישמור על בריאותו.

ישנם בעלי כלבים המעדיפים להכין לכלבם את המזון הטבעי בעצמם – הם בוחרים את הפירות והירקות ומבשלים את הבשר. אמנם העלויות זולות יותר, אך פעמים רבות הכלב עלול לסבול מחוסרים תזונתיים. כדאי להתייעץ עם הווטרינר טרם המעבר להאכלה טבעית לכלבים על מנת לייצר תפריט הכולל את כל אבות המזון שכלבכם צריך.

מכיוון שתזונה טבעית כוללת אוכל טרי לכלבים, היתרונות התזונתיים שלה הם רבים. המזונות הם טריים ואינם כוללים חומרים תעשייתיים ומעובדים ומכילים רכיבים תזונתיים חשובים להם הכלב זקוק כמו חלבון, שומן וכמות מעטה של פחמימות. רכיבים אלה נספגים הרבה יותר בטבעיות במערכת העיכול של הכלב. בנוסף, כמות הרכיבים במזון הטבעי היא קטנה הרבה יותר, מה שחושף את הכלב לפחות אלרגיות לסוגי מזון שונים. בעלי כלבים המקפידים על תזונה טבעית לכלבם מדווחים כי תוך תקופה קצרה כלבם הפך נמרץ, שמח ובריא יותר, פרוותו הפכה מבריקה ורכה יותר וניכר שיפור ברמת הנשירה.

כמו בכל דבר, גם במזון טבעי ישנם חסרונות. מזון נא לכלבים עשוי להזדהם ולהתמלא בחיידקים ובקטריות אשר עלולים להזיק משמעותית לבריאותו של הכלב שלכם – במידה ואינו נשמר כמו שצריך, לרוב במקפיא. בנוסף, הכלב עשוי לפתח חסרים ברכיבים תזונתיים חשובים במידה והתפריט אינו מאוזן (בעיקר כשמדובר בתזונה ביתית ולא קנויה). לעתים, כשהמזון מכיל עצמות, ישנה סכנת חנק או פציעה. ולבסוף, המחיר – תזונה טבעית יקרה יותר, אולם יש הטוענים שהעלות מתקזזת עם הפחתה משמעותית בבעיות בריאותיות וביקורים אצל הווטרינר.

 

כמה טיפים חשובים:

  • לפני המעבר לתזונה טבעית, מומלץ להתייעץ עם ווטרינר. במקרים מסוימים, הוא ימליץ לבצע בדיקות דם ובדיקות נוספות על מנת לאבחן אם הכלב סובל או עלול לסבול מחוסרים תזונתיים בעקבות השינוי במזון.
  • מומלץ לבצע בדיקות תקופתיות אחת לכמה חודשים, על מנת לוודא שהכלב מקבל את התצרוכת היומית של ויטמינים ומינרלים.
  • כלבים הסובלים מבעיות רפואיות כמו תפקוד לקוי של כבד, כליות, ריבה ולבלב – כדאי שלא יצרכו מזון טבעי, מכיוון שהוא מכיל כמות גדולה של חלבון ולרוב כולל בשר נא.

 

אם אתם שוקלים לעבור ל – מזון טבעי לכלבים, מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי שיסייע לכם בתהליך המעבר. צוות האתר שלנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין וישמח לסייע לכם בהתאמת המזון המתאים ביותר לכלבכם.

כתיבת תגובה