מקלחת לכלב – המדריך המלא

הילדים הפרוותיים שלכם אמנם נראים תמימים ומתוקים, אבל יש להם נטייה שאנחנו בטוחים שאתם פחות מתחברים אליה והיא – להתפלש במקומות מלוכלכים ומסריחים במיוחד. הכלבים נוהגים להסוות את ריח גופם הטבעי, מסיבות שונות וזו אחת הדרכים שהם עושים זאת. אז אמנם הם נראים מאושרים ומשוחררים בשעת מעשה ולא כל כך מעניין אותם לדעת שהם מטונפים ומלוכלכים, אבל אתם מבינים שאתם ניצבים בפני מטלה לא פשוטה – לקלח כלב. לא תמיד לספר הכלבים שלכם יהיה מקום פנוי ביומן, לכן חשוב שתדעו בעצמכם איך מקלחים כלב. בלי קשר לאירועים מיוחדים, אנו ממליצים לכם לקלח את הכלב שלכם אחת לתקופה, כדי שיהיה פחות ריחני וגם כחוויה מגבשת ומשותפת שלכם יחד.

 

לפני שנספר לכם מהם השלבים ל – איך לרחוץ כלב, הנה כמה טיפים חשובים שחשוב לנו לצייד אתכם בהם:

  • תכשירים – הקפידו להתאים לכלבכם את תכשירי הטיפוח וההיגיינה הרלוונטיים (כמובן חל איסור מוחלט להשתמש בתכשירים המיועדים לבני אדם!). כיום למשל קיימים סוגים רבים של שמפו – היפו-אלרגנים; אנטי-בקטריאלים; על בסיס צמחים; לניקוי עמוק; להלבנת הפרווה; דוחה פרעושים; מסייע בהתרת קשרים קשים; להפחתת נשירה ועוד. בחרו את השמפו לו הכלב שלכם זקוק. התאימו מרכך בריח שאתם אוהבים והצטיידו בנוסף במסרק מתיר קשרים ומגבת שתהיה לצדכם בהישג יד. אל תתפשרו על איכות השמפו לכלב שלכם. מוצר טוב ישמור על עורו של כלבכם.
  • תדירות – מקלחות בתדירות גבוהה יפגעו בעורו של הכלב שלכם ובשכבת השומן המגינה עליו. ההמלצה היא לקלח את כלבכם אחת לתקופה של חודש עד שלושה חודשים – תלוי במצבו של הכלב ובסוג הפרווה שלו. כך למשל כלבים בעלי פרווה חוטית, מומלץ לקלח אחת ל 4-6 שבועות. כלבים בעלי פרווה כפולה ועבה במיוחד, מומלץ לקלח אחת ל 4-8 שבועות וכן הלאה.
  • טמפרטורה – בדיוק כמו שבני אדם אוהבים לצאת מהמקלחת כשהטמפרטורה בחדר נעימה, גם הכלבים שלכם ישמחו להתייבש בנעימים. בחרו ביום שמשי ונעים בו יוכל כלבכם להתייבש באופן טבעי. במידה והמקלחת מתבצעת בעונה קרה, תוכלו לייבש את כלבכם באמצעות מייבש שיער או שלחלופין דאגו לחמם את הבית.
  • במידה והמקלחת מתבצעת באמבטיה, מומלץ להניח את הכלב על שטיחון מונע החלקה, שיגרום לו להרגיש יציב ובטוח יותר כשהמים זורמים תחתיו.

 

אז… איך לקלח כלב?

  1. בחרו את המקום האידאלי – החצר, המקלחון או האמבטיה. במידה ומדובר באמבטיה, הכניסו את כלבכם לתוכה בעצמכם. אם ייכנס לבד הוא עלול להחליק.
  2. כלבים רבים חשים חרדה וחוסר נוחות ואף עשויים ליילל ולרעוד. לטפו אותם, דברו אליהם בקול מתוק, תנו להם חטיפים והתחילו להשפריץ מים בטמפרטורה נעימה בהדרגה על רגליהם. לאט לאט תוך כדי ליטוף וחיזוקים, ניתן לעלות לחלקו העליון של הגוף ולהרטיבו. חשוב שלא ייכנסו מים לאוזניו ועיניו של הכלב, לכן כשתגיעו לראש, הקפידו לא להתיז זרם ישיר על הראש או לחלופין לכסות את האזורים הרגישים עם ידכם.
  3. לאחר שהכלב רטוב לחלוטין, עסו את כל גופו בשמפו ושטפו היטב. ניתן לחזור על הפעולה גם עם מרכך.
  4. סגרו את המים, שבחו את כלבכם שעבר את המקלחת בהצלחה ויבשו אותו במגבת.
  5. ניתן לסרק את הכלב בעזרת מתיר קשרים ולהתיז עליו מעט בושם או למרוח סרום. לאחר מכן הניחו לו להתייבש.

 

עכשיו אתם מומחים ב- איך לנקות כלב! בהצלחה במשימה.

צוות האתר שלנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין וישמח לייעץ לכם בבחירת התכשירים המתאימים ביותר לכלבכם.

 

כתיבת תגובה