מזון לאוגרים – מה אוגרים יכולים לאכול?

האוגר הוא אחת מחיות המחמד האהובות והפופולאריות ביותר. הוא אינו דורש תחזוקה מורכבת, די שקט ונינוח וכמובן אי אפשר להתעלם מכך שהוא מתוק במיוחד עם הידיים הקטנות, הלחיים השמנמנות והפרווה הנעימה. כל אחד יכול לגדל אוגר ולצרף לחייו חבר קטן וחמוד.

אתם בטח תוהים לעצמכם מהו מקור השם. ובכן, אם תסתכלו רגע על פניו של האוגר שלכם, תבחינו כי יש לו לחיים שמנמנות מעט. הוא אוגר מזון בלחיים שלו ומסוגל לשאת עד כמחצית ממשקל גופו בהם.

בטבע, האוגרים יודעים להסתדר היטב ונוהגים לייצר מאגרי מזון מתחת לאדמה לכל מקרה שיבוא. מה אוגרים אוכלים? ובכן, הם אוגרים בלחייהם כמויות גדולות של מזון כמו זרעים, שורשים וחרקים קטנים שהם מוצאים ומוסיפים אותם למאגר התת קרקעי שלהם. הם ידועים כחיה שאוהבת מאד לאכול ואין סיכוי שיישארו ללא אספקת מזון זמינה ואיכותית.

בדומה לאדם, תזונתו של האוגר חייבת לכלול את התצרוכת היומית של ויטמינים ומינרלים להם גופו זקוק כדי לשמור על בריאות תקינה ולהאריך חיים. בטבע, אוגר אוכל מזון מגוון המכיל את כל אבות המזון. חשוב מאד לדאוג כי הוא יקבל גם בביתכם אוכל של אוגרים אשר יספק לו כל מה שהוא צריך.

 

מה אוכלים אוגרים?

האוגר הקטן שלכם מסוגל ללעוס ולאכול כ- 10% ממשקל גופו ביממה – ללא ספק הישג מרשים לחיה כה קטנה. טוב, כבר הבנתם שהוא יעיל במיוחד. אתם בטח תוהים לעצמכם – מה אוגרים אוהבים לאכול, ובכן, הם די נוחים גם בתחום הזה. אוכל לאוגרים כולל בעיקר דגנים, פחמימות, פירות וירקות. התפריט שלהם כולל רכיבים כמו גרעינים, זרעים, עשבים, שעורה, חיטה, אפונה, פתיתי תירס ועוד. בנוסף, מומלץ לשלב ירקות ירוקים כמו ברוקולי ופירות כמו מלון ותפוח. השאירו את הקליפה והזרעים, האוגר שלכם ישמח להתעסק איתם.

אחרי שהבנתם מה אוכל אוגר, חשוב לדעת גם ממה כדאי להימנע. אסור לאוגר לאכול מאכלים כמו בצל, שום ופירות הדר. בנוסף, כדאי להימנע ממזונות המכילים שומנים וממתוקים. אם אתם רוצים לפנק את האוגר שלכם, ניתן לתת לו חתיכות קטנות ביותר של עוף, ביצה קשה או ירקות. חשוב מאד לזכור שהאוגר הוא חיה קטנטנה ולכן גודל המזון וכמותו צריכים להיות בהתאם.

קיים כיום בשוק מגוון רחב של סוגי מזון לאוגרים, המכילים את כל הערכים התזונתיים להם הם זקוקים. המזון מגיע לרוב בצורת תערובות הכוללות מספר רכיבים. אך אם האוגר שלכם בררן במיוחד ואוכל רק את הרכיבים שהוא אוהב, ניתן לעבור למזון בצורת כופתיות, הנאכלות בבת אחת ומכילות את כלל המרכיבים. ניתן למצוא בחנויות החיות גם חטיפים המותאמים במיוחד לצרכיהם של האוגרים ומאפייניהם.

מכיוון שהשיניים של האוגר צומחות כל הזמן, חשוב לשמור עליהן קצרות, חזקות ובריאות. לכן, מומלץ לעשות שימוש מדי פעם במקלות לעיסה או אבנים מיוחדות כמו אבן קלציום, המסייעת לאוגר לשמור על שיניים בריאות, מעסיקה אותו ומכילה קלציום התורם לבריאותו של האוגר.

 

צוות האתר שלנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין וישמח לסייע לכם בבחירת המזון האיכותי והמזין ביותר לאוגר שלכם.

כתיבת תגובה