כמה כלב אוכל ביום?

כל בעל כלבים מכיר את אותו מבט מתוק ואומלל, באמצעותו הכלב שלכם ממש מתחנן שתתנו לו אוכל וכמובן את נקיפות המצפון שלכם…. בדיוק כמו בני אדם, חשוב שגם כלבים יצרכו ערכים תזונתיים וכמות קלוריות בהתאם למאפייניהם וכן ישלבו בשגרת יומם גם פעילות גופנית.

בעלי כלבים רבים אינם בטוחים כמה אוכל לתת לכלב שלהם – מה שמוביל פעמים רבות לשגיאות במתן האוכל, להתנהגויות בעייתיות מצד הכלב (טוב, גם מצד הבעלים) ולעתים אף לבעיות רפואיות כמו עלייה במשקל, תת תזונה ושלל מחלות.

חשוב שתדעו שכיום כל יצרן מזון איכותי, מפרסם על גבי האריזה טבלת אוכל לכלבים ובה הוראות ברורות לגבי כמות המזון שיש לתת לכלב על פי פרמטרים שונים. כמו כן, כל סוג מזון שתבחרו, יכלול ריכוזים שונים של ערכים תזונתיים ומרכיבים שונים כמו בשר, חלבון, שומן וסיבים. החברות מגדירות כמות אוכל לכלב לפי משקל, גיל, רמת הפעילות והאנרגיה שמוציא וכן לפי מצבו הרפואי.

מבחינת משקל ומצב רפואי, חשוב להדגיש כי בדומה לבני אדם, ישנם גזעי כלבים אשר להם נטייה להשמנה, בעוד לכלבים אחרים מבנה גוף אתלטי אשר לעתים אף נוטה לתת משקל. יצרניות מזון הכלבים משווקות היום מזונות אשר מותאמים אישית לצרכים של הכלב. כך למשל כלב פעיל וספורטיבי, כדאי שיצרוך מזון המכיל כמויות גבוהות יותר של חלבון ושומן שיסייעו לו לשמור על מסת שריר ומשקל תקין. לעומת זאת כלב עם עודף משקל, כדאי שיאכל מזון מופחת שומן וקלוריות.

גיל – כלבים בגילאים שונים, נבדלים זה מזה בין היתר גם בהרגלי התזונה שלהם. גור, כלב בוגר וכלב מזדקן, אינם צורכים את אותן הכמויות כן זקוקים לסוגי אוכל אחרים, בהתאם לצרכיהם.

 

כמה טיפים חשובים:

  • כמה גרם אוכל לכלב צריך לשים בקערה? בהתאם לכתוב בטבלה שעל גבי אריזת המון. במידה והכלב עדיין רעב, ניתן להוסיף עוד כשליש כמות מכוס המדידה. במידה והכלב משאיר כמות גדולה בקערה, ניתן להפחית מעט את הכמות. אם הכלב כמעט ואינו אוכל, חשוב לברר מה הסיבה – יכול להיו שהוא אינו מתחבר לטעם של המזון, שהוא סובל מבעיה רפואית המקשה עליו לאכול כמו כאבי שיניים או שהוא פשוט מעדיף את האוכל שלכם.
  • הקפידו להניח את צלחת האוכל מול הכלב, אך ורק בזמני ההאכלה הקבועים, במקום להשאירה במקום באופן קבוע. כך הכלב יצפה לקבל את האוכל שלו ולא יאבד בו עניין. בנוסף, המזון יהיה הרבה יותר אטרקטיבי עבורו, מכיוון שיוצא טרי היישר מהשקית ולא מתייבש לו בצלחת במשך שעות רבות.
  • אל תתפשרו על איכות המזון של הכלב שלכם. בחרו במזון עשיר בסיבים ובערכים תזונתיים ובהתאם לצרכים של הכלב שלכם.
  • הפחיתו משמעותית צריכת מזון המתאים לבני אדם. עדיף שהכלב יאכל את האוכל שלו.
  • הפחיתו את כמות החטיפים והקפידו על רכישת מוצרים איכותיים.

 

כמות אוכל מומלצת לגורים

הבאתם גור ואתם תוהים כמה גרם גור כלבים צריך לאכול? ובכן, גם כאן התשובה די פשוטה – הביטו על הטבלת האכלה לגורי כלבים שעל גבי אריזת המזון. הטבלה מגדירה כמה אוכל לתת לגור בהתאם למשקלו ונמרצותו. בחודשים הראשונים גור אוכל בין 3-4 ארוחות ביום. מגיל שנה, יאכל 2 ארוחות.

הקפידו על מזון מיוחד לגורים, הכולל את הערכים התזונתיים להם הוא זקוק כדי להתפתח באופן תקין כמו סידן וחלבון. לפני המעבר למזון לבוגרים, יש להתייעץ עם הוטרינר, היות וכל כלב מתפתח אחרת.

צוות האתר שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין ולסייע לכם בבחירת מזון הכלבים המתאים ביותר לצרכי כלבכם. אנו מוכרים מזון איכותי לכלבים של היצרנים המובילים המתאימים לכל מטרה וצורך.

כתיבת תגובה