טיפול בגורי חתולים

גור חתולים קטן ומתוק הוא משהו שפשוט אי אפשר לעמוד בו. הם פרוותיים, מתפנקים, סקרניים, חכמים, שובבים ונקיים ביותר – מה שהופך אותם לחיית המחמד המושלמת!

אימוץ חתול לרוב יקרה באחת מ – 2 דרכים – או כחלק מיום אימוץ רשמי של עמותה או דרך פרסומים שונים ברשת או לחלופין באופן ספונטאני ביותר, כאשר במהלך טיול רנדומאלי תשמעו פתאום יללת חתלתול או תראו גורון קטן ושברירי ממתין לאמו, שכנראה בדיוק יצאה לחפש לו מזון. חשוב לדעת כי בחודש הראשון לחייהם, גורים רבים לא שורדים מסיבות רבות ושונות. ההמלצה היא כי בתקופה זו ישהו לצד אמם, שתדאג להם לכל צרכיהם. גם הטיפול המסור ביותר שתתנו לו, לא יחליף את יתרונותיה של האם. אך לפעמים הטבע הוא אכזר והגור עשוי להישאר לבדו בעולם, כאשר האם נפגעת או שאינה חוזרת ממסע חיפוש המזון שלה לגוריה מסיבות שונות. יללות של גורי חתולים הנמשכות במשך שעות, מעידים על מצוקה בה הגור נמצא. אם כעבור כשעתיים של המתנה, הגור עדיין נמצא באותו המקום ומיילל, הוא כנראה זקוק לעזרתכם.

החלטתם לאמץ גור, אבל אין לכם מושג איך לגדל גור חתולים? הכנו לכם מדריך מקוצר שיעשה לכם סדר בבאלגן.

 

איך לטפל בגור חתולים?

בדומה לטיפול בתינוק אדם רך, גם טיפול בחתולים גורים דורש סבלנות ותשומת לב לפרטים הקטנים ביותר. טיפול בגור חתולים בן חודש ומטה הנו משימה לא פשוטה, שתצריך מכם מאמץ רב, אבל אנו יכולים להבטיח לכם שתוך זמן קצר תבינו שכל הטרחה הזו הייתה שווה את המאמץ.

הקפידו לקחת את הגור שלכם לווטרינר בהקדם האפשרי, כדי שיבדוק את מצבו הרפואי ויעניק לו את הטיפולים להם הוא זקוק בחודשים הראשונים, כמו טיפול מונע תולעים, חיסון מרובע, חיסון לכלבת, טיפול מונע לפרעושים ועוד. טיפולים אלה חשובים מאד לבריאותו של החתול שלכם. עדיף להימנע מחשיפה לבעלי חיים אחרים עד תום מתן החיסונים הקריטיים בשבועות הראשונים. ישנם סימנים המצריכים ביקור דחוף אצל הווטרינר, ביניהם הפרשות מהעיניים, התנהגות חריגה ולא אופיינית, שינוי בצבע ומרקם הצואה, ניקוי אובססיבי, חוסר תיאבון, שינה לא סדירה ועוד.

מה אוכל גור חתולים? ב 3 השבועות הראשונים, יוזן בעיקר בתחליף חלב לגורים בכל 3-4 שעות באמצעות בקבוק ייעודי. חשוב להניח את הגור על בטנו בזמן ההאכלה. מגיל חודש בערך, ניתן להתחיל לשלב בהדרגה מזון יבש (רצוי לרככו עם מעט מים או חלב) לגורים אחת ל 6 שעות ולהניחו בקערה קטנה ושטוחה. אסור לחתול לאכול מאכלים כמו עצמות, מתוקים, בצל, שום, מזון מטוגן ועוד.

לגבי צרכים – החל מגיל 4 שבועות, הניחו בעדינות את הגור בארגז החול שלו אחרי כל האכלה. אל דאגה, הוא כבר ידע מה לעשות. חשוב לשמור על ארגז החול נקי ומזמין. טרם גיל זה, נגבו את פי הטבעת של החתול במגבון לח כדי לגרות אותו לעשות צרכים (בדומה לפעילותה הטבעית של האם) ונקו את האזור לאחר מכן.

איך לנקות גור חתולים? חתולים נוהגים לנקות את עצמם ולשמור על פרוותם מרשימה ומטופחת. עם זאת, חשוב לדאוג לניקיון יסודי יותר של החתול אחת לכמה חודשים, כשהדרך היעילה ביותר לעשות זאת כשמדובר בחתול בוגר היא באמצעות מקלחת ושימוש בשמפו ייעודי לחתולים. כשמדובר בגור, לעומת זאת, ההמלצה היא לא לשטוף אותו במים מכיוון שחום הגוף שלו עדיין אינו מווסת. מקלחת עלולה לגרום לו לנזק בלתי הפיך. אם החתלתול הקטן התלכלך מצרכיו או ממזונו, ניתן לנקות אותו בעדינות באמצעות מגבון לח ללא אלכוהול.

כיצד לייצר לגור החתולים סביבת מחייה נוחה בבית? בשבועות הראשונים הניחו את הגור בקופסת קרטון מרווחת, תחומה ומרופדת. הגור לומד לווסת את טמפרטורת הגוף שלו. הניחו בקופסא בקבוק חם עטוף היטב במגבת, אליו הגור ייצמד כדי לשמור על חום גופו. לאחר כ – 4 שבועות, תוכלו להחליף את הקרטון במיטה מפנקת. החתול שלכם כבר יידע להכווין אתכם למיקום המועדף עליו. החתול שלכם הוא סקרן ושובב מטבעו. כדי למנוע הרס של רהיטים וקירות בבית, דאגו לו לגירויים במיקומים שונים כמו משחקים, מתקני טיפוס, מתקני גירוד והשחזה לציפורניים ועוד.

 

אנו מקווים שעזרנו לכם להבין איך לטפל בחתול גור. אנו בטוחים שאתם כבר מאושרים מחברתו של החבר החדש שלכם.

הצוות שלנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין וישמח להתאים לגור שלכם את כל הציוד הדרוש לגידולו וכן את המזון האיכותי שהוא צריך להתפתחות תקינה.

כתיבת תגובה