איך לבחור חול לחתול?

החתול, להבדיל מחיות מחמד אחרות, הוא נקי מאד, מסודר וגם לפעמים קצת מקובע. בעוד כלבים למשל נוהגים לעשות צרכיהם בחוץ במהלך הטיולים הקבועים והם רק מחכים לצאת מכותלי הבית, החתולים דווקא מעדיפים להישאר בבית במשך רוב שעות היום ואת צרכיהם הם עושים בארגז חול במיקום קבוע בבית או בחצר. החתול ידוע בכך שהוא נקי ומסודר. הוא נוהג ללקק את פרוותו לעתים קרובות על מנת לשמור עליה נקייה וגם בתחום עשיית הצרכים, הוא ככל הנראה יסרב להיכנס לארגז החול שלו אם הוא מלוכלך או ריחני מדי. טוב, אפשר להבין אותו…

בטבע, החתולים עושים את צרכיהם על אדמה רכה, לרוב חולית. כך בדיוק קורה גם עם חתולים ביתיים, שגם אם הם בתוך הבית, הם מעדיפים לעשות את צרכיהם על חול. לאחר עשיית הצרכים, החתולים מכסים את השתן והצואה כדי לשמור על מרחב כמה שיותר נקי וסטרילי.

כיום, קיים מגוון רחב של סוגי חול לחתולים ביתיים. חול מומלץ לחתול הוא כזה שיקל עליכם את מלאכת הניקוי ויתאים לצרכיכם וכמובן כזה שהחתול שלכם ירגיש אתו בנח. ואל דאגה, הוא ידע להראות לכם אם הוא מרוצה או לא.

 

חול מומלץ לחתולים – חול קריסטלי או מתגבש?

ניתן לבחור בין שני סוגי חול מרכזיים הקיימים בשוק – חול מתגבש וחול שאינו מתגבש. כמובן שישנו גם החול הפשוט והרגיל, שהוא גם האופציה הזולה מכולם, אך הוא אינו מומלץ לשימוש בבית, מכיוון שהוא נוטה להתפזר וללכלך מסביב.

חול מתגבש לחתולים מומלץ למי שמחפש אופציה חסכונית ויעילה לניקוי החול מצרכי החתול. לרוב, יכלול חול מסוג זה חומר הנקרא בנטוניט או סיבים טבעיים אחרים, אשר מאפשרים לחול להתגבש סביב הצרכים הנוזליים של החתול. כך, בבואכם לנקות את ארגז החול, תוכלו להוציא רק את הגושים הקשיחים שנוצרו, להשאיר את החול נקי ולהוסיף חול טרי נוסף במידת הצורך, בכמות קטנה. חול מתגבש מומלץ הוא כזה המאפשר להוציא את הגושים מבלי שיתפרקו – מה שמקל משמעותית את מלאכת הניקוי. ניתן למצוא בחנויות החיות חול מתגבש בריחות שונים ורעננים. יש לרוקן את ארגז החול ולמלאו מחדש אחת לחודש.

חול לא מתגבש הוא סוג נוסף של חול לחתולים. מומלץ למי שמעדיף חומרים הסופגים את השתן של החתול ומנטרלים את הריח שלו. החול מיוצר ממגוון חומרים (ביניהם חמר, פחם, אורן, סויה ותירס), אשר מטרתם ספיגת כמויות גדולות של שתן, תוך נטרול ריחות לא נעימים. ישנם סוגים מבושמים וישנם אף כאלה הכוללים חומרים כמו סודה לשתייה המפחיתים ריחות. חשוב לא לחכות יותר מדיי עם ניקוי הארגז והחלפת החול, מכיוון שלשתן ישנה נטייה להצטבר בתחתית הארגז. ישנם כמה סוגים של חול לא מתגבש ביניהם: חצץ סופג אשר פחות מומלץ מכיוון שהוא סופג כמויות קטנות של שתן, אינו מנטרל ריחות ויש להחליפו אחת לכמה ימים; חול על בסיס שבבי עץ – הסופגים את השתן ומתנפחים. השבבים הם בעלי כושר ספיגה גבוה, מנטרלים ריחות רעים וניתן להחליפם אחת למספר שבועות; חול קריסטלי – פופולארי מאד בקרב בעלי חתולים. מיוצר מגבישים קטנים העשויים מחומר הנקרא סיליקה ג'ל, אשר להם יכולת ספיגה גבוהה מאד והם מנטרלים ריחות רעים. את החול בארגז יש להחליף אחת לשבועיים בערך.

מקווים שעשינו לכם קצת סדר בסוגים השונים של חול לחתולים. הכי טוב לבדוק למה החתול שלכם מתחבר ועם איזה סוג חול הוא מרגיש הכי בנח. יש כאלה שיעדיפו את המתגבש ואחרים את הלא מתגבש.

 

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה ועניין ונשמח לסייע לכם בבחירת סוג החול האיכותי והמתאים ביותר לחתולכם.

 

כתיבת תגובה