אוכל ארנבים – כל מה שחשוב לדעת

כולם אוהבים אותם – הם מתוקים במיוחד, שקטים, אינם דורשים תחזוקה מורכבת ויקרה מדי וחברותיים במיוחד. כל היתרונות הללו ועוד, הופכים את הארנבים לחיית מחמד אהובה במיוחד, בקרב כל הגילאים. כמעט כל אחד יכול לגדל ארנב וליהנות מחברתו. ההמלצה היא לאמץ ארנב מגיל חודשיים ומעלה, מכיוון שעד גיל זה, הוא תלוי באמו ויונק ממנה ואינו מסוגל לעכל סוגי מזון אחרים.

לפני שמצרפים את הארנב למשפחה, חשוב לדעת מה ארנבים אוכלים ולא פחות חשוב מכך – מה אינו נחשב כ- אוכל לארנבים ואסור לשלב אותו בתפריט היומי.

 

מה אוכלים ארנבים?

ארנב אוכל פעם או פעמיים ביום. מה ארנב אוכל? התזונה שלו כוללת בעיקר כופתיות, עלים ירוקים וחציר. הנה כמה פרטים ועובדות שחשוב שתדעו לגבי סוגי המזון השונים:

  • כופתיות – בעוד תערובות למיניהן כוללות רכיבים רבים, מבניהם הארנב יכול לברור ולאכול רק את אלה שהוא אוהב ולהסתכן בחסרים תזונתיים, הכופתיות מרוכזות ומכילות את כל הרכיבים התזונתיים שהארנב צריך כמו סיבים תזונתיים, חלבון, סידן, אומגה 3 וויטמין E. הארנב מקבל בוסט של ויטמינים ומינרלים החיוניים לבריאותו התקינה והתפתחותו. הכמות המומלצת ליום היא כשמינית כוס לכל קילוגרם ממשקל גופו של הארנב.
  • חציר – בריא מאד עבור הארנב ומומלץ שיהיה זמין למאכל לאורך כל שעות היום. כ- 70% מהתזונה של הארנב צריכה להיות מבוססת על חציר. עד גיל חצי שנה בערך, יאכל הארנבון הצעיר אספסת המכילה חלבון החיוני להתפתחותו התקינה. לאחר מכן, יש לעבור בהדרגה לחציר, הכולל בין היתר סיבים תזונתיים התורמים לבריאותו של הארנב ומונעים בעיות בריאותיות נפוצות כמו חסימות מעיים.
  • ירקות – מומלץ לשלבם בתפריט היומי. חשוב לדעת כי הארנב מסוגל לאכול ירקות רק מגיל 3 חודשים ומעלה ולא לפני. שלבו מגוון ירקות ועלים כדי לספק לארנב שלכם מרכיבים תזונתיים וויטמינים שונים. ירקות מומלצים: גזר, גמבה, כרובית, מלפפון וקולרבי. מבחינת עלים, כדאי לשלב חסה, כוסברה, בזיליקום, ברוקולי, פטרוזיליה ועוד. הכמות הממוצעת לארנב בוגר היא כ – 70 גרם ביום.
  • פירות – בגלל כמות הסוכר הגבוהה בהם, לא כדאי להגזים. הכמות המומלצת היא רצועת פרי דקה באורך כ -4 סנטימטרים פעמיים בשבוע. הארנב אוכל פירות כמו תפוח, אגס, מנגו, פירות יער, בננה ומלון.
  • חטיפים – קיים מגוון רחב של חטיפים איכותיים בחנויות החיות המכילים את מרכיבי המזון להם הארנב זקוק. חשוב שהארנב יצרוך חטיפים בכמות קטנה ומבוקרת.

 

מה אוכל ארנב בחודשים הראשונים לחייו?

עד גיל חודשיים בערך, הארנב בעיקר יונק מאמו ואוכל אספסת. מגיל 4 חודשים, ניתן לשלב גם עלים ירוקים וירקות, במידה והוא מגיב אליהם באופן חיובי כמובן. מגיל 7 חודשים, מתחיל המעבר ההדרגתי לחציר וכן ניתן לשלב ירקות ועלים נוספים וכמובן כופתיות. ככל שהגיל עולה, בעיקר מגיל 5, מומלץ שהתפריט יתבסס בעיקרו על חציר וירקות.

אז אחרי שאתם כבר יודעים מה ארנבים אוהבים וצריכים לאכול, חשוב שתכירו גם את המזונות שעשויים להזיק להם. יש להימנע ממזונות כמו מאפים, תפוחי אדמה, קלחי תירס, פירות הדר, כרוב אדום וסלק.

 

הצוות שלנו עומד לרשותכם בכל שאלה ועניין. נשמח לסייע לכם בבחירת המזון הטוב והאיכותי ביותר לארנב שלכן. אנחנו יודעים בדיוק מה ארנבים אוהבים לאכול ובעיקר מה חשוב שיצרכו כדי לשמור על בריאותם ולהאריך את חייהם.

 

כתיבת תגובה